Možná vás napadne otázka, proč vlastně instalatéři musí držet nonstop pohotovost? Vždyť přece voda se dá zastavit v domě hlavním uzávěrem a problém počká do rána. Anebo ucpaný odpad také může počkat do druhého dne. Jenže těch situací, kdy zásah instalatéra opravdu nepočká, je celá řada:
Únik plynu – instalatéři mají na starosti i plynové spotřebiče a rozvody, a pokud někde uniká plyn, zavání to průšvihem. Výbuch plynu může způsobit i velmi těžké a smrtelné úrazy a značné škody na majetku, a pokud někde cítíte plyn, neotálejte a ihned volejte instalatéry pohotovost Kanalizace Instalatéři.
Hlavní uzávěr vody – a co když dojde k poruše hlavního uzávěru vody, takže voda v domě nejde zastavit, pokud někde protéká?
Prasklé topení – když vám praskne topení v létě, vypustíte vodu ze systému a zavoláte instalatéry až třeba za týden, v zásadě to vůbec „nehoří“. Jenže když praskne topení v zimě, kdy je venku mínus dvacet, a během pár hodin se teplota vzduchu v domě sníží z dvaadvaceti na deset, a uvnitř se nachází někdo chronicky nemocný, kterého to může ohrozit na životě, není se o čem bavit, a instalatéra zavoláte klidně na Štědrý den o půlnoci.
Ucpané odpady v domovech seniorů či v nemocnicích – ucpaný odpad v kuchyni jistě počká do rána, prostě půjdete spát a ráno zavoláte instalatéry, aby přijeli někdy během dne, těch pár hodin nefunkčního dřezu vám nijak neublíží. Problém ale nastává např. u zanesených toalet, zvláště pak v místech, kde lidé potřebují vykonávat potřebu během dne, a nemohou si jen tak odskočit jinam, jako jsou nemocnice nebo domovy pro seniory.
Ucpaná kanalizace – zanést se může i kanalizace, může prorůst kořeny stromů, může být vyplněná pískem, blátem, kamením a dalšími předměty, a jakmile se zneprůchodní, může to ohrozit celou ulici, blok bytových domů, a kritické je to právě ve zmiňovaných nemocnicích, v lázních, pečovatelských domech atp.